İRİS 2D-3D METROLOJİ YAZILIMI

“Ölçebiliyorsan üretebilirsin.” Joseph Whitworth

Metroloji bütün ölçme sistemlerinin temeli olan birimleri tanımlayarak, bilim ve teknolojinin kullanımına sunmak ve yapılan bütün ölçümlerin güvenilirliğini ve doğruluğunu sağlamaktır.

IRIS

Görüntü İşleme:

Görüntüyü dijital form haline getirmek ve bazı işlemleri gerçekleştirmek için geliştirilmiş, özel görüntü elde etmek veya bazı yararlı bilgiler çıkarmak için kullanılan bir yöntemdir.

Bir görüntüyü yakalayan (sayısal olarak fotoğrafını çeken) ve bu görüntüyü işleyerek, istenilen bilgileri dış dünyaya aktaran sistemlerdir.

IRIS

 

Yapay görme işlemi, kamera ve bilgisayar yardımıyla uygulamaya özel olarak seçilmiş ışık kaynağı sayesinde görüntü alınması ve alınan bu görüntünün işlenerek anlamlandırılmasıyla elde edilen çıkış değeridir.

IRIS

 

Metroloji Yazılımları

Metroloji yazılımları, üretimde belli standartlara uymamız gereken teknoloji çağının olmazsa olmazıdır. Ölçüm ekipmanlarının kalibrasyonu, denetlenmesi, doğrulanması ve kalite kontrolünde; tezgah üzerinde olan parçanın üretim aşamasındayken doğru ölçüm ve kontrolünde; kesici takımların üretim aşamasında hatasız üretilmesinde; üretimde kullanılan takımların aşınmalarının kontrolünde bizlere hızlı ve etkili yöntemler sunmaktadır.

IRIS

 

IRIS

Gökser vision olarak Türkiye’nin ilk yerli 3D universal kameralı ölçüm yazılımı olan IRIS’i sizlere tanıtmaktan gurur duymaktayız.

Yorumlar kapatıldı.