MidOpt StablEdge Teknolojisi

KISA GEÇİŞLERİ EN AZA İNDİRİN

MidOpt StablEDGE® optik filtreleri, optik filtreler kısa odak uzaklığı (<12mm) kamera lenslerinin önüne yerleştirildiğinde görülen açısal kayma etkilerine daha az duyarlı olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Bu özellik, günümüzün makine vizyonu görüntülemesindeki eğiliminin giderek daha fazla önem kazanması ve giderek daha az yer kullanan ve fotoğraf makinesini ve objektifi nesneye yaklaştırmaya zorlayan daha kompakt inceleme düzenlerine doğru ilerledikçe, giderek önem kazanıyor. Sonuç olarak, kısa odak uzaklığı lensleri şimdi her zamankinden daha yaygın olarak kullanılıyor.

Bu daha sıkıştırılmış yapılandırmalarda geleneksel bir kaplanmış girişim filtresinin kullanılması görüntünün kenarlarına doğru kontrast kaybına neden olur. Lensin görüş alanının (FOV) dayattığı açı nedeniyle, geçiş bandı kayar ve kısa dalga boylu ortam ışığının konuyu etkilemesine izin verir. LED veya lazer diyot aydınlatmasından gelen ışık da kesilir. Buna karşılık, MidOpt StablEDGE® filtrelerin en yüksek transmisyonu önemli ölçüde değişmez ve kısa kaymaya bağlı etkiler en aza indirilir.

MidOpt StablEDGE Filter vs. Traditional Interference Filter

MidOpt StablEDGE® Optical Filters

StablEDGE® filtreleri, filtre geçiş bandının ön kenarını oluşturmak için emici filtre camından yararlanır. Bu, FOV lensi 100 dereceyi aştığında bile, bu bölgede kayma olmaz. Filtre camı ayrıca ortam ışığının daha düşük dalga boyunda tıkanması, keskin geçiş eğimleri ve eşsiz dayanıklılık sunar.

MidOpt StablEDGE® filtre kesme eğimleri, girişim filtresi kaplamalarını kullanır; Bununla birlikte, kesme eğimi yeterince geniş olacak şekilde konumlandırılmıştır ve Gaussian geçiş bandı profili, aşırı ortam ışığının görüntü kontrastını düşürmesine izin verilmemesini sağlar. Böylece, kaydırma, istenen aralıkta açısal duyarsızlığı garanti ederek, tepe iletime önemli ölçüde zarar vermeyecektir.

Yukarıda gösterildiği gibi, 6 mm odak uzaklığı lensine sahip tek renkli bir kamera, karanlık bir odada kırmızı lazer diyot tarafından üretilen bir çizgiye bakar. StablEDGE® bant geçiş filtresi kullanıldığında, çizginin tamamı görünür. Geleneksel bir bant geçirici filtre kullanıldığında, çizginin sadece merkezi görünür. Lensin dayattığı açısal görüş alanı (FOV), filtrenin dış kısmının “kısa mesafeli” olmasına neden olur.

Aşağıdaki renkli fotoğraflarda, beyaz ışık bir mercek ve geleneksel filtreden yansıtıldığında renkli kamera ile görüntülendiğinde, yansıtılan dairenin kenarlarında yalnızca yeşil ve turuncu ışık görülür. StablEDGE® filtresi çok az değişiklik gösterir ve yansıtılan daire kırmızı görünür. Bununla birlikte, tek renkli bir kamerayla kırmızı lazer ışığı görüntülendiğinde, ışığa artık turuncu veya yeşil bir bileşen kalmamaktadır. Bu nedenle, geleneksel bir bant geçiş filtresi ile, beyaz çizgi kenarlardan kolayca kaybolur.

 

MidOpt Red Bandpass StablEDGE Optical Filter vs. Traditional Bandpass Filter

Tüm makine görme filtresi üreticileri arasında, MidOpt, StablEDGE® teknolojisini tüm ürün yelpazesine dahil etme konusunda benzersizdir. StablEDGE® tasarımları daha az açılma duyarlılığına sahiptir, doğası gereği daha sağlamdır, çevre açısından dengelidir ve MidOpt BP ve BN (Bandpass) serisinde bulunabilir; AC (Akrilik) serisi; LA, LB ve FL (Hafif Dengeleme) serisi; SP (Kısa Geçiş) serisi; ve LP (Longpass) serisi filtreler. –

Yorumlar kapatıldı.