UYGULAMALAR

HASSAS ÖLÇÜM

Üretimi yapılan parçaların hassas bir şekilde kamera ile ölçülmesi, sonuçların isteğe bağlı olarak kayıt edilmesi, SPC olarak periyodik kontrol entegrasyonu. 3D ölçüm ve nokta bulutu olarak export edilmesi ya da CAD model var ise karşılaştırılması.

Detaylı Bilgi

HATA TESPİTİ / VAR-YOK KONTROLÜ

Seri olarak üretimi yapılan parçaların çok hızlı bir şekilde kamera ile kontrolü hem operasyonel hataların kontrolü yapılırken ölçülmesi. Bu sistem için parçaları her hangi fikstüre koymanıza gerek yok Neutral pozisyonda ölçmek mümkün. Hatta bant üzerinden akar iken ölçülmesi de mümkündür.

Detaylı Bilgi

YAPAY ZEKA HATA TESPİTİ (CNN)

Geleneksel geometrik bazda yapılan kamera kontrollü sistemlerin bir takım sınırları vardır. Bu sınırlar; eğer ki yüzey random bir şekilde değişiyor ise bu tip yüzeyler de çizik, vuruk, sökük ya da yağ lekesi gibi hataları ayıklamak zordur. Bunun için derin öğrenme yöntemiyle (Yapay Zeka) sistemi eğiterek bu tip hataları %98 başarı ile yakalayabilmekteyiz. Demo isteği için ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

KARMAŞIK NESNELERİN SAYILMASI

Seri üretimi yapılan küçük tipteki parçaların sayılması zaman alan ve netlik olmayan bir iştir. Görüntü işleme algoritmalarımız ile bu uğraşı ortadan kaldırıyoruz. Canlı olarak saymak ve boyut kontrolü yapmak mümkündür. Hatalı olanlar aynı zamanda ayıklanabilirler.

Detaylı Bilgi

DEEP LEARNING (Derin Öğrenme) CNN – RNN – DNN  NESNE TANIMA

Günümüzde Endüstri 4.0 gereksinimleri karşılamamaktadır. Bu yüzden Endüstri 5.0 tamamen YAPAY ZEKA ürünleri olarak ortaya çıkacaktır. Firmanızda bu tip proses kontrol kararlarını tamamen operatörden bağımsız yapmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Detaylı Bilgi

TEKSTİL KUMAŞLARINDA HATA TESPİTİ VE RAPORLAMASI

Ülkemiz tekstil üretiminde dünyada lider ülkelerdendir. Bu yüzden kalite kontrol çok önemli noktada olmaktadır. Hat üzerinde akan tekstil kumaşlarında leke kontrolünü yapay zeka yöntemleri ile uygulamaktayız. Biz de sektörde yerli olarak tekstil alanında ülkemizin başarısını bu teknolojiler ile güçlendirerek destek vermekteyiz.                       Detaylı Bilgi

Robotik 2D – 3D Ölçüm – Kalite Kontrol

Normal kameralar tek bir imaj düzleminde 2D görüntü almamızı sağlarlar 3. Boyut (Z) derinlik bulunmamaktır. Bu yüzden iki kamerayı aynı alanı görecek şekilde ayarlayıp Stereo olarak kalibre ettiğimizde 3D ölçüm mümkündür. Ayrıca derinlik haritası, nokta bulutu, CAD model karşılaştırma gibi bir çok uygulamada kullanılmaktadır.

 

Detaylı Bilgi

Yorumlar kapatıldı.